XXXV Bieszczadzki Bieg Lotników – ZAWODY NA BIEGÓWKACH

W sam raz na rozpoczęcie ferii zimowych , w sobotę 12 lutego w Ustjanowej nasi uczniowie mieli okazję zmagać się w narciarskich zawodach biegowych. Była to dla nich pierwsza tak duża impreza sportowa w której wzięli udział co przysporzyło moc emocji i oczywiście chęć rywalizacji.  Szóstka naszych wspaniałych reprezentantów; Kamil Domoń, Szymon Hertig, Krystian Nowak, Dominik Indyk, Bartek Olszewski, Janusz Hajduk wraz z opiekunami P.Karoliną Łożańską, P. Joanną Drwięgą oraz P. Larysą Kujawą wystartowała w kategorii OPEN dla osób z niepełnosprawnościami. Rywalizowali oni w swoim biegu z trzema przedstawicielami Domu Samopomocy Środowiskowej w Ustrzykach Dolnych.  Przebieg trasy był nie łatwy, zdarzały się upadki i ślizgi na oblodzonych wirażach lecz naszym chłopakom nie zabrakło siły i determinacji do ukończenia biegu ! Dzięki tym cechom, które we krwi powinien mieć każdy sportowiec wszyscy przekroczyli linię mety, niektórzy mocno przodując na rywalami. Mowa tu o Dominiku Indyku, który zajął w biegu drugie miejsce oraz Szymku Hertigu, który na metę przybiegł na trzeciej pozycji! BRAWO !!! Warto wspomnieć, iż obydwaj chłopcy tego dnia mieli po raz pierwszy okazję stanąć i spróbować nart biegowych – okazując się samorodnymi talentami !! Reszta naszych reprezentantów uplasowała się tuż pod podium z uśmiechem, zadowoleniem z biegu i wiarą we własne możliwości !!!

Wszyscy uczestnicy byli na starcie wygranymi, otrzymali medale XXXV Biegu Lotników oraz moc nagród ufundowanych przez Fundację Lucky Ski z Ustjanowej. Ekipa całej Fundacji P. Karolina, P.Madzia, P.Jola oraz P.Andrzej od pierwszych chwil naszego przyjazdu zatroszczyli się o nasz komfort, opiekę, darmowe wypożyczenie nart oraz transport na trasy.  Fundacja była fundatorem nagród dla uczestników naszej kategorii, ale najcenniejszy swój wkład wnieśli w pomoc naszym uczniom na samej trasie oraz poza nią. Wytrwale biegnąc obok uczestników, pomagając po upadkach oraz troszcząc się dla nas o posiłek, ciepłą herbatę  i atrakcje w trakcie zawodów. Bardzo dziękujemy dzięki Wam nie poczulibyśmy się jak w domu !!!

Chcemy również bardzo gorąco podziękować Panu Markowi Konopce, który specjalnie dla naszych podopiecznych oraz równym nam stworzył kategorię dla osób z niepełnosprawnościami, przy tak niezwykłej i sztandarowej imprezie sportowej.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za serce co walki i ochotę na kolejne zmagania sportowe oraz naszym Przyjaciołom z Ustjanowej za otwartość serc, które pomagają otwierać „drzwi” i poszerzać horyzonty. Ta współpraca to dowód, że wszystko jest możliwe! DZIĘKUJEMY !!!


 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe