Konkurs Plastyczno – Recytatorski.

16 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krośnie odbyła się I edycja konkursu Plastyczno – Recytatorskiego „Każdy może być artystą – Zielono mi i radośnie".Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Wzięło w nim udział czterdziestu uczestników z trzynastu placówek województwa podkarpackiego. Każdy z nich recytował wiersz, a także wykonał pracę plastyczną będącą ilustracją wybranego utworu. 
Naszą szkołę reprezentowali : Ksawery Kowalski prezentował wiersz K. Kowalskiej „Jak to dobrze być chłopakiem” (Grupa I- dzieci młodsze), Bartosz Drwięga wiersz M.Konopnickiej „Stefek Burczymucha” (Grupa II- dzieci starsze) , Bartłomiej Olszewski wiersz L.Dworzańczyk „Podróżniczka” (Grupa II- dzieci starsze), Ewa Płatek wiersz D.Gellner „Bosa osa”(Grupa III- młodzież ze szkół ponadpodstawowych i placówek pozaszkolnych).
Trzyosobowe jury w składzie: p. Anna Jakubik z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, p. Renata Goleń-Tulik z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i p. Urszula Niemiec-Bałucka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie z trudem wyłoniło zwycięzców.
Nasi uczniowie zostali bardzo wysoko ocenieni , zarówno w kategorii recytatorskiej ( grupa II – Bartłomiej Olszewski zajął III miejsce) jak i plastycznej (Grupa I- Anna Ciepły zajęła III miejsce, grupa III – Ewa Płatek zajęła III miejsce).
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników konkursu wrócił do domu z pamiątkowym medalem i drobnym upominkiem.
Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: występy artystyczne uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krośnie, warsztaty tańca, malowanie twarzy, szalone fryzury, fotobudka. Organizatorzy nie zapomnieli także o słodkim poczęstunku i obiedzie.
Do Sanoka wróciliśmy w doskonałych humorach i już nie możemy doczekać się II edycji konkursu plastyczno – recytatorskiego „Każdy może być artystą”.

Opiekunowie: B.Baczyńska
A.Zanik- Gorczyńska

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe