Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Dn.27.04.2017r na sanockiej Arenie,odbyła się II wojewódzka Olimpiada dla Niepełnosprawnych.Podobnie jak w roku poprzednim reprezentacja naszej szkoły przygotowywana przez p. M. Dulębę i p. B. Sidor wzięła udział w sportowej rywalizacji.

Jak zwykle emocjom sportowym towarzyszyła wielka radość, ponieważ niektórzy do olimpiady przygotowywali się tygodniami, a może nawet miesiącami. Przy sportowych dyscyplinach nie liczył się czas, precyzja czy końcowy sukces, lecz radość z każdej próby. Pokonując kolejne konkurencje, takie jak dźwiganie sztangi leżąc, rzut woreczkiem do celu, slalom między pachołkami i strzał do bramki unihokeja, wyścigi na balonach czy rzut piłką do kosza, zawodnicy mogli liczyć na pomoc nauczycieli wychowania fizycznego z sanockich podstawówek i szkół gimnazjalnych. Podobnie jak w ubiegłym roku największą popularnością cieszyło się drużynowe przeciąganie liny.

W tym roku nasza szkołę  spotkał zaszczyt wzięcia udziału w ceremonii rozpoczęcia Olimpiady. Trójka uczniów : Ania Solon, Szymon Hertig i Jacek Ogrodnikdokonali zapalenia Znicza Olimpijskiego natomiast Gabrysia Wroniak i Krystian Nowak reprezentowali Poczet  Sztandarowy. Było to nie lada przeżycie wystąpić przed ponad tysięczną grupą uczestników , organizatorami i przedstawicielami Urzędu Miasta. Oczywiście mieliśmy wielki powód do dumy, gdyż nasi podopieczni spisali się znakomicie.

Na tą wspaniałą imprezę sportową przybyłoblisko 100 ośrodków, na które składają się Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze a także placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Po zakończeniu konkurencji na wszystkich czekał posiłek przygotowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, które serwowały panie z  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku.

Na koniec nagrodzono wysiłek podopiecznych placówek specjalnych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz medal, który wykonały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżajsku. Każdy wyjechał z Sanoka z uśmiechem na twarzy.

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe