VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu Sanok 2016r.

W dniu 22-03-2016r. na pływalni MOSiR-u w Sanoku odbyły się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu, których organizatorem było Starostwo Powiatowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku, które na celu miały wyłonienie najlepszych zawodników na Mistrzostwa Polski organizowanych przez PTSS „Sprawni Razem”

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał vice Starosta Powiatu Sanockiego Pan Wacław Krawczyk oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pan Robert Dudek oraz przedstawiciele ds. marketingu z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, który ufundował nagrody rzeczowe dla młodych sportowców.

W Mistrzostwach brało udział sześć szkół i ośrodków specjalnych z Podkarpacia: SOSW Krosno, ZSS im. UNICEF z Rzeszowa, SOSW Frysztak, SOSW Brzozów, SOSW Ropczyce oraz gospodarz mistrzostw SOSW Sanok. Brało w nich udział ok. 50 zawodników i zawodniczek którzy startowali na poszczególnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Pływano na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców ( szkoła podstawowa -rocznik 2002 i młodsi). Na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców (gimnazjum-rocznik 2001,2000,1999). Na dystansie 50 m. st. dowolnym i grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców (szkoła ponadgimnazjalna -rocznik 98 i starsi). Rozegrano również sztafetę 4x 25 m. st. dowolnym w których brały udział reprezentacji poszczególnych Ośrodków.

W klasyfikacji drużynowej w VIII Mistrzostwach Szkół Specjalnych Województwa Podkarpackiego w Pływaniu zwyciężył SOSW Sanok pokonując Frysztak II m., Rzeszów III m., Krosno IV m., Ropczyce V m., Brzozów VI m.

Było to ósme zwycięstwo i kolejne mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej!

Ukoronowaniem zawodów była rozegrana sztafeta 4x25 m. st. dowolnym , którą wychowankowie SOSW w Sanoku w składzie: Wichryk Damian, Florko Kacper, Ciupa Kamil, Makaryk Krystian pokonali z czasem 1:32,04 zdobywając III miejsce i brązowy medal przegrywając bardzo niewiele ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Krośnie ( IImiejsce) oraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku ( I miejsce)

Najlepszymi zawodnikami SOSW w Sanoku okazali się Sitarz Magdalena zajmując III miejsce i brązowy medal na dystansie 25 m. stylem dowolnym i grzbietowym(szkoła podstawowa), Florko Kacper zajmując II miejsce i srebrny medal na dystansie 25 m. st. dowolnym oraz I miejsce i złoty medal na dystansie 25 m. st. grzbietowym(szkoła podstawowa), Indyk Dominik III miejsce i brązowy medal na dystansie 25 m. st. grzbietowym(szkoła podstawowa), Ziajor Anna zajmując II miejsce i srebrny medal na dystansie 25 m. st. dowolnym i grzbietowym (gimnazjum), Wichryk Damian I miejsce i złoty medal na dystansie 25 m. st.grzbietowym (gimnazjum), oraz Solon Anna która zajęła III miejsce i brązowy medal na dystansie 50 m. st. grzbietowym (szkoła ponadgimnazjalna)

SOSW Sanok występował w składzie:

Wichryk Damian, Florko Kacper, Ciupa Kamil, Makaryk Krystian, Indyk Dominik, Ziajor Anna, Solon Anna, Sitarz Magdalena, Nastyn Łukasz

Opiekunami reprezentacji SOSW byli:

Ryszard Gosztyła, Dulęba Magdalena, Sidor Beata, Feculak Jolanta, Brzana Artur oraz Stanisław Makarczak.

Bardzo serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Sanoku, pracownikom basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu w Sanoku oraz wszystkim tym którzy przyczynili się i z sercem zaangażowali w przeprowadzenie VIII Wojewódzkich Mistrzostw Szkół Specjalnych.

 

Z poważaniem

Dyrektor oraz nauczyciele wych. fiz. SOSW w Sanoku

 

Galeria zdjęć:

{gallery}zawody_w_plywaniu_2016{/gallery}

Opracował
Ryszard Gosztyła

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe