Jasełka

W pięknym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka pt.,,Wigilia Karolinki". Sytuacja rodziny przedstawiona w Jasełkach zgoła podobna do wielu sytuacji w naszych domach. Zabieganie, praca, brak zainteresowania drugim człowiekiem, to wszystko skupia nas wyłącznie na sobie. A Wigilię i Święta Bożego Narodzenia mamy tylko raz do roku. Aktorzy odłożyli swoje zajęcia na później, poświęcili czas najbliższym i rodzinie. I w takiej atmosferze wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości przychodzi do nich Nowonarodzony BÓG - JEZUS. Życzymy Wam i sobie abyśmy w pędzie dzisiejszego świata zauważyli tych, którzy są wokół nas. Niech Maleńki Jezus znajdzie dom w naszych sercach i w sercach naszych najbliższych.

S. Renata Radomska

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe