Relacja ze spotkania klasy I- III gimnazjum w firmie EAE Elektronik

W dniu 3.10.14r. zostaliśmy zaproszeni na spotkanie edukacyjne zorganizowane przez firmę EAE Elektronik w Sanoku. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd w gniazdkach elektrycznych bierze się prąd, jak oszczędzać energię elektryczną oraz jak udzielać pierwszej pomocy przy porażeniu prądem.

Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy halę produkcyjną, zapoznaliśmy się z działalnością firmy EAE Elektronik, o której bardzo ciekawie opowiadał nam pan prezes Paweł Patała.

Oglądaliśmy też film „Nie taki prąd straszny” o odnawialnych źródłach energii, zagrożeniach związanych z aktywnością piorunów oraz zastosowaniem baterii słonecznych.

Jako podsumowanie spotkania rozwiązywaliśmy konkurs-quiz z nagrodami i częstowaliśmy się słodkościami. Wszyscy otrzymaliśmy upominki a zwycięzcy konkursu : Krysia, Kuba i Piotrek, piękne puzzle i gry dydaktyczne, za które bardzo dziękujemy Organizatorom spotkania. Otrzymaliśmy też pamiątkowe zdjęcia, które prezentujemy w naszej relacji. Było to naprawdę miłe i ciekawe spotkanie.

Uczniowie klasy I- III gimnazjum

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe