Rekolekcje wielkopostne 2014


W dniach 2-3 kwietnia 2014 r. w naszym Ośrodku odbywały się rekolekcje wielkopostne, które miały na celu przybliżyć osobę Bł. Jana Pawła II i wskazać nam drogę do nieba.  Wprowadzeniem w czas rekolekcji był ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci", po raz kolejny pomysłowość naszych dzieci nas zaskoczyła.

Pierwszy dzień rekolekcji odbywał się w Ośrodku. Tam wspólnym śpiewem przywitaliśmy ks. Bartosza Rakoczego, który po raz kolejny chciał z nami spędzić czas, z nami  śpiewać, bawić się się i prowadzić do NIEBA po „ drabinie naszych dobrych uczynków".

Miłym zaskoczeniem była obecność Jana Pawła II, w rolę którego wcielił się jeden z naszych uczniów. Każde dziecko zostało obdarowane nie tylko słodką niespodzianką , którą Papież też lubił, ale przede wszystkim ciepłym uśmiechem i serdecznością samego aktora, która przypominała nam Jana Pawła. Tego  samego dnia  w szkole odbyło się przedstawienie pt. „Kawiarniane spotkania", na którym gościł nasz ukochany Papież. Przez usta aktorów - naszych uczniów, mówił o swoim dzieciństwie, młodości, kapłaństwie i wyborze na Papieża.

Następnego dnia temat "Drogi do nieba" poruszany był w naszej szkole, wspinali się wszyscy i mali i duzi, starsi i maluchy. Dopełnieniem czasu rekolekcyjnego była spowiedź święta i radosne uczestnictwo we Mszy Świętej. Cieszymy się, że dzięki tym chwilom spędzonym razem w atmosferze radości, pokoju i miłości jesteśmy bliżej Nieba.

 

s. Renata Radomska

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe