W dniu 27-03-2014 r. na pływalni MOSiR-u w Sanoku odbyły się VI Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w Pływaniu, których organizatorem było Starostwo Powiatowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku.

W Mistrzostwach brało udział pięć szkół i ośrodków specjalnych z Podkarpacia: SOSW Krosno, ZSS im. UNICEF z Rzeszowa, SOSW Frysztak, SOSW Brzozów, oraz gospodarz mistrzostw SOSW Sanok. Brało tam udział ok. 40 zawodników i zawodniczek na poszczególnych dystansach i w różnych kategoriach.

Pływano na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym dziewcząt i chłopców szkoła podstawowa rocznik 2000 i młodsi, gimnazjum rocznik 97 i młodsi. Na dystansie 50 m. st. dowolnym i grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców starszych (rocznik 96 i starsi). Rozegrano również sztafetę drużynową 4x 25 m. st. dowolnym.

Najlepszymi zawodnikami SOSW w Sanoku byli w kategorii szkoła podstawowa rocznik 2000 i młodsi: Jarosz Julia I miejsce st. dowolnym i st. grzbietowym, Żytka Natalia II miejsce st. dowolnym i st. grzbietowym oraz Kamil Ciupa II miejsce st. dowolnym. W kategorii gimnazjum rocznik 1997 i młodsi: Makaryk Krystyna III miejsce st. dowolnym i II miejsce st grzbietowym, Ciosek Piotr I miejsce st. dowolnym i III st. grzbietowym oraz Borkowski Kamil II miejsce st. dowolnym i grzbietowym. W Kategorii szkół ponad gimnazjalnych rocznik 1996 i starsi Solecka Kinga II miejsce st. dowolnym i III miejsce st. grzbietowym. Ernest Śmietana II miejsce st. dowolnym i II miejsce st. grzbietowym.

Uwieńczeniem zwycięstwa drużynowego była rozegrana sztafeta 4x25 m. st. dowolnym , którą wychowankowie SOSW w Sanoku w składzie: Śmietana Ernest, Borkowski Kamil, Kurcoń Mateusz oraz Ciosek Piotr pokonali z czasem 1:30,79 zdobywając I miejsce i złoty medal wyprzedzając uczniów z SOSW Frysztak II miejsce i Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie III miejsce. W klasyfikacji drużynowej w VI Mistrzostwach Szkół Specjalnych w Pływaniu zwyciężył SOSW Sanok pierwsze miejsce, Rzeszów II miejsce, Frysztak III m., Krosno IV m. oraz Brzozów V miejsce.

Było to szóste mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej z rzędu i kolejny awans do MP

SOSW Sanok występował w składzie:

Borkowski Kamil, Iskrzycka Karolina, Jarosz Julia, Żytka Natalia, Ciupa Kamil,, Solecka Kinga, Ciosek Piotr, Błaszczak Małgorzata, Śmietana Ernest, Makaryk Krystyna, Kurcoń Mateusz

Opiekunem i trenerem był Ryszard Gosztyła

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

 


Nasze konto

Bank Gospodarstwa Krajowego

Rachunek bieżący

23 1130 1105 0005 2485 0820 0001

ZFŚP

93 1130 1105 0005 2485 0820 0002

Darowizny

66 1130 1105 0005 2485 0820 0003

Schroniska młodzieżowe